اینستاگرام برای مبتدی ها

اینستاگرام چیست و چگونه کار میکند؟

 اینستاگرام یک سرویس ارتباط جمعی برای به اشتراک گذاری عکس ها و فیلم ها است .اینستاگرام متعلق به Facebook است و از مکانیزم های مشابه استفاده می کند. و امروزه یکی از بزرگترین شبکه های اجتماعی به حساب می آید، اما همه با آن آشنا نیستند. اگر از رسانه های اجتماعی استفاده نمی کنید، ممکن است تعجب کنید که اینستاگرام چیست و چگونه کار می کند. این مقاله یک نمای کلی از این فضای مجازی بزرگ و مشهور را ارائه میدهد. ما به این نگاه میکنیم که آن چیست، مردم از آن برای چه چیزی استفاده میکنند، و بیشتر در پایان، شما باید اطلاعات خوبی از نحوه کار اینستاگرام داشته باشید. 

اینستاگرام برای مبتدی ها

معرفی بخش های مختلف محیط کاربری اینستاگرم

اینستاگرام یک سرویس شبکه اجتماعی رایگان است که برای به اشتراک گذاری عکسها و ویدئوها ساخته شدهاست. در اکتبر ۲۰۱۰ برای اولین بار درiOS  شروع به کار کرد و در آوریل ۲۰۱۲ در اندروید در دسترس قرار گرفت. فیس بوک این سرویس را در آوریل ۲۰۱۲ خریداری کرد و از آن زمان صاحب آن شده است. 

مانند اکثر برنامه های رسانه اجتماعی، اینستاگرام هم به شما اجازه میدهد تا کاربرانی که به آنها علاقه دارید را دنبال کنید. 

این کار یک تغذیه در صفحه اصلی ایجاد میکند که پستهای اخیر هر کسی که شما دنبال میکنید را نشان میدهد. شما میتوانید پستها و نظرات آنها را دوست داشته باشید. 

علاوه بر ارسال عکسها و ویدئوهای معمولی، که برای همیشه در صفحه شما باقی میمانند، اینستاگرام نیز از داستانها حمایت میکند. اگر از اسنپ چت استفاده کرده اید، با اینها آشنا خواهید شد. 

داستانها (استوری) به شما اجازه میدهند تا یک یا چند عکس و کلیپ های ویدئویی را در یک مجموعه ارسال کنید. 

هر کسی میتواند این موارد را به مدت ۲۴ ساعت ببیند، که پس از آن منقضی میشوند. 

علاوه بر این، اینستاگرام نیز از پیامهای مستقیم پشتیبانی میکند تا شما بتوانید با دوستان خود به صورت خصوصی صحبت کنید. همچنین میتوانید پروفایلها را بررسی کنید تا ببینید به چه چیزهای دیگری علاقه دارید. 

چگونه اینستاگرام کار میکند؟ برای شروع استفاده از این سرویس، شما باید برای یک حساب کاربری اینستاگرام ثبتنام کنید. 

شما میتوانید با Facebook وارد سیستم شوید، یا نام خود، آدرس ایمیل، و یک نام کاربری و رمز عبور تنظیم کنید. شما حتی میتوانید چندین حساب کاربری اینستاگرام ایجاد کنید، حتی اگر نیاز داشته باشید. 

هنگامی که این کار انجام شد، شما باید اینستاگرام را برای اندروید یا اینستاگرام را برای iOS  دانلود کنید. همچنین میتوانید اینستاگرام را برای ویندوز ۱۰ نصب کنید، که اساسا یک پورت از اپلیکیشن موبایل است. 

اگرچه اینستاگرام یک سایت رومیزی دارد، اما نسبتا محدود است. برای مرور خوراک شما قابل عبور است، اما اینستاگرام برای استفاده بر روی گوشی هوشمند طراحی شدهاست. 

اینستاگرام برای مبتدی ها

معرفی سرچ و پیگیری (ذره بین) اینستاگرام

اینستاگرام بدون این که افراد آن را دنبال کنند، خیلی سرگرمکننده نیست. شمایل ذره بین را بر روی نوار پایینی قرار دهید و صفحه کشف را باز کنید. در اینجا شما تصاویر / کاربرانی را خواهید دید که اینستاگرام فکر میکند ممکن است آنها را دوست داشته باشید، همراه با دستهبندیهایی در بالا. از نوار جستجو در بالا برای نگاه کردن به افرادی که میخواهید آنها را دنبال کنید، استفاده کنید. بر روی یک مجموعه تنظیمات، تنها دکمه دنبال کردن را فشار دهید تا بر روی پستهای خود اشتراک داشته باشید. از آن به بعد محتوای آنها را در تب خانه خود خواهید دید. شما میتوانید یک حساب را در هر زمانی با دنبال کردن همان روند باز کنید. 

اینستاگرام برای مبتدی ها

خصوصی و عمومی کردن پیج (پروفایل) در اینستاگرم

قابل به ذکر است که شما میتوانید پروفایل اینستاگرام خود را به صورت خصوصی تنظیم کنید. این به این معنی است که تنها افرادی که شما تایید میکنید میتوانند پستهای شما را ببینند. وقتی کسی میخواهد شما را دنبال کند، باید درخواستی را ارسال کند که شما آن را تایید میکنید، در غیر این صورت آنها نمیتوانند چیز زیادی در صفحه شما ببینند. این تنها یک راه برای خصوصی کردن اینستاگرام است. در نهایت، مراقب علامت آبی روی پروفایلها باشید. این نشاندهنده یک پروفایل تایید شده است، که به این معنی است که اینستاگرام تایید کردهاست که در واقع آن شخص است و نه جعلی. ما قبلا توضیح داده ایم که اگر کنجکاو هستید چطور در اینستاگرام تایید شوید

کاربرد زبانه (خانه) Home در اینستاگرام چیست؟

زمانی که برخی از حسابها را دنبال کردید، زبانه Home  شما به مکان پر جنب و جوش تری تبدیل خواهد شد. بر روی آن شما مقام هایی را که دنبال میکنید خواهید دید. 

در بالا، اینستاگرام تصاویر پروفایل افرادی را نشان میدهد که یک داستان جدید برای شما دارند. 

فقط به یکی از آنها ضربه بزنید و شروع به تماشای داستانها خواهید کرد. 

شما میتوانید از سمت راست صفحه استفاده کنید تا به بخش بعدی داستان کاربر بروید و یا به طور کامل از آن صرفنظر کنید. شما باید بدانید که اگر قصد دارید کپیهای از آنها را بگیرید، اعلانهای اینستاگرام چگونه کار میکنند. در بالا سمت راست، شما شمایل پیغام ها را خواهید دید. برای شروع یک پیغام مستقیم جدید با یک یا چند حساب این کار را انجام دهید و یا پیغامهای فعلی خود را ببینید. 

آپلود کردن پست در اینستاگرام چگونه است؟

برای آپلود کردن پست جدید، تنها به آیکون Plus  در وسط نوار ابزار پایین ضربه بزنید. در اینجا میتوانید یک عکس یا ویدئوی جدید بگیرید، یا یک تصویر موجود را از گالری خود آپلود کنید. شما میتوانید چند عکس نیز به یک پست اضافه کنید. بعد از این که عکس خود را گرفتید، میتوانید یکی از فیلترهای بسیار فوری را تنها با یک شیر آب به کار ببرید. طرفداران عکس نیز میتوانند با استفاده از تب Edit به صورت دستی تغییرات ایجاد کنند. در نهایت، یک توضیح به تصویر خود اضافه کنید، و اگر دوست داشتید افراد را علامتگذاری کنید و یا اگر میخواهید محل را علامتگذاری کنید، و انتخاب کنید که آیا آن را در دیگر شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید یا خیر. 

زمانی که به اشتراک بگذارید، تصویر شما در پروفایل شما و در فیدهای پیروان تان ظاهر خواهد شد.

آپلود کردن داستان (story) در اینستاگرام چگونه است؟

برای پست کردن محتوای جدید به داستان خود، به سمت چپ بروید. این کار یک پنل کاملا جدید با طیف وسیعی از گزینه ها را باز خواهد کرد. این شامل بومرنگ (یک ویدئو کوتاه که حلقه میزند)، موسیقی برای اضافه کردن چند آهنگ به داستان تان، و تایپ برای ورود به متن است. همچنین میتوانید گزینه “لایو” را نیز پیدا کنید که به شما این امکان را میدهد که به صورت آنی از تلفن خود به دنبال کنندگان خود برنامه پخش کنید. عمیق ساختن داستانها فراتر از دامنه این مقاله است، بنابراین نگاهی به نکات و ترفندها و نکات اساسی اینستاگرام ما بیاندازید تا داستانهای اینستاگرام شما برجسته شوند. 

چرا از اینستاگرام استفاده می کنیم؟

ممکن است تعجب کنید که هدف از استفاده از اینستاگرام چیست، زمانی که شبکههای اجتماعی بسیار دیگری در اطراف آن وجود دارد. ترسیم اصلی اینستاگرام این است که آن براساس عکس هاست، که گرفتن آن با یک گوشی هوشمند فوقالعاده آسان است. شما مجبور نیستید یک دوربین باخود حمل کنید تا دنیای اطراف خود را به اشتراک بگذارید – – فقط یک عکس بگیرید، یک فیلتر به کار ببرید، و خوب است که بروید. حتی اگر به عکاسی اهمیتی ندهید، استفاده از اینستاگرام به عنوان یک “کمین کننده” (که در آن شما دیگران را دنبال میکنید اما پست نمیکنید)کاملا خوب است. این میتواند یک راه جالب برای کنار آمدن با دوستان شما باشد، و بسیاری از افراد مشهور نیز نگاه اجمالی به زندگی خود از طریق داستانها دارند. اگرچه این یک نگرانی برای اشخاص متوسط نیست، اما استفاده از اینستاگرام به عنوان یک ابزار تبلیغاتی نیز بسیار رایج است. برخی از تاسیسات از این سرویس برای جمعآوری پیروان استفاده میکنند، و عکسهایی که تنها برای ایجاد یک دنباله طراحی شدهاند را به اشتراک میگذارند. سپس آنها وبلاگ خود را تبلیغ میکنند یا سعی میکنند تا محصولات خود را برای پول در آوردن بفروشند، و از عناوین رایج اینستاگرام در طول راه استفاده میکنند. 

نگاهی به این که اینستاگرام چیست، برخی اصول اولیه در مورد این که اینستاگرام چطور کار میکند، و چرا ممکن است بخواهید آن را امتحان کنید، میاندازیم. چیزهای بیشتری در اینستاگرام وجود دارد، اما این مقاله باید به شما دیدی خوب از این که چطور خودتان استفاده از آن را شروع کنید، بدهد. اگر چیز دیگری از این مقاله به یاد ندارید، فقط بدانید که اینستاگرام یک شبکه اجتماعی است که در اطراف به اشتراک گذاری عکسها و ویدئوها ساخته شدهاست. این فیلتر به لطف فیلترهای سادهای که باعث میشوند عکسهای گوشی هوشمند شما با تلاش کمی بهتر به نظر برسند، مشهور میشود. به یادگیری در مورد این شبکه اجتماعی خاص با راهنمای ما برای اصطلاحات اینستاگرام معمول که باید بدانید ادامه دهید. و همچنین توضیح ما را بررسی کنید و ببینید چگونه برای اینستاگرام کارهای مهم انجام دهید و بیشتر در مورد IGTV  یاد بگیرید. 

برچسب‌ها: بدون برچسب

نظر خود را به اشتراک بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *